Sırala:
Göster:

Müslin Örtü

Filtreleme
Sırala:
Göster:
Gösterilen: 1 ile 13 arası, toplam: 13 (1 Sayfa)

Müslin Örtü Nedir?

Müslin kumaşı, teri ve suyu hızlıca emen yapısı nedeniyle bebek bakımında binlerce yıldır kullanılan bir kumaş türüdür. Nefes alan yapısı nedeniyle bebeklerin hassas ciltleri için büyük önem taşımaktadır.

Müslin Örtü Nerelerde Kullanılır?

Müslin örtüler bebek bakımında pek çok alanda kullanılmaktadır. Nevresim, battaniye, kıyafet, kundak, puset örtüsü gibi bebekle ilgili pek çok alanda; yumuşaklığı ve nefes alan yaısı nedeniyle kullanılmaktadır.

Müslin Örtü Ölçüleri Nasıl Olmalı

Müslin örtülerin boyutları kullanım alanlarına göre değişmektedir. Puset örtüsü ya da nevresim takımı gibi alanlarda kullanılacak müslin kumaş büyük ebatlarda olabilir. Ancak bebek kundaklamada ya da battaniye olarak kullanılacak müslin örtülerin çok büyük ölçülerde olmaması önerilmektedir. Kullanım alanına göre 75x75 ya da 90x90 ebatlarındaki müslin örtüler bebek bakımında yeterli ölçülerdedir.

Müslin Örtü Nasıl Yıkanmalı

Müslin kumaş %100 pamuktan dokunmuş olmalıdır. İçerisindeki pamuk nedeniyle müslin örtüler 30 ya da 40 derecede yıkanabilmektedir. Daha yüksek ısılar müslin örtünüzün küçülmesine sepeb olacaktır.